גם שינניות צריכות להנות

חברותיי השינניות היקרות

אם אתן בתחילת דרככן במקצוע המרתק הזה או כבר ותיקות כמוני שהספיקו להרוס חלק נכבד מגופן או שממש באמצע הדרך והתחלתן לקלוט שהמקצוע הזה שוחק וחוששות שלא תחזיקו מעמד זמן רב, יש לי בשבילכן המלצה חמה.

עבדתי כשיננית 13 שנים, זה המון זמן בייחוד כשרוב העבודה שלי היתה הקצעת שורשים והכנה לניתוחי חניכיים. לעיתים 12 שעות בשתי מרפאות שונות ביום.

עוד מילדותי אהבתי לרקוד אבל השארתי את זה מאחוריי לטובת לימודים, עבודה ושוב עבודה וטיולים ובזבוזים בלי סוף. אם אני עובדת קשה אז לפחות להנות. לשמור על הגוף או לתחזק לא עלה על הדעת, חשבתי שטרקים בדרום אמריקה ובטן גב בתאילנד יעשו לי טוב לשם שאפתי ולשם הגעתי. אבל אז על הדרך שיחה עם חברה הביאה אותי אל קיבוץ כברי, חוג ריקודי בטן של מירי אלון. חלום הילדות שלי לעסוק בריקוד החל להתגשם שם.

משיעור לשיעור פרחתי, החזרתי חיים לגוף ולנשמה. משם הדרך להופיע היתה קצרה. התחלתי להופיע ולא הפסקתי לרקוד בין משמרות. יום אחד המורה לריקודי בטן שאלה אותי את מרגישה שאת נופלת פחות מאז שהתחלת לרקוד? לרגע חשבתי שנפלתי לחוג הלא נכון, מה??? נשמתי עמוק חזרתי 5 שנים אחורה וחשבתי וואלה, מאז שהתחלתי לרוקד שכחתי את ההתקלויות הקטנות בדברים, מין קלמזיות כזו שהיתה בי. אבל אז הוספתי ואמרתי, נעלמו כאבי הגב, הכאבים במפרק כף היד הפכו עמומים, הצואר, האגן, הכל!!! וזה מריקודי בטן?

כעבור חצי שנה בערך התחלתי ללמד, ותוך כדי הדרכות למדתי כמה הריקוד נותן מעבר לכיף והאהבה, זה כמו פרי טעים שאני אוכלת כל יום ואז מגלה שמחקרים הוכיחו שהוא מכיל אנזימים חיוניים לאריכות ימים.

ובכן - בריקודי בטן לא רק מזיזים את האגן ומשקשקים את הכתפיים. תנועות הגלים במפרקי הגוף מקנות גמישות ומשחררות מתחים באיזורים אלו.

תנועות מפרקי כף היד - מרגיע כאבים בשורש כף היד ע"י תנועה הפוכה מהתנועה שבטיפול הסרת אבנית והקצעת שורשים.

הנעת האגן ,עם משקל על רגל אחת מחזק את מפרק הירך ובכך מסייע במניעת דלקות במפרק הירך- לשיננית שיושבת זמן רב מאוד (משמרת של 6-7 שעות רצופות עם הפסקה של 2 דקות בין מטופלים) יש נטייה לפתח דלקות במפרק הירך. הישיבה מקבעת את מפרק הירך והכאבים מורגשים רק בעמידה, לאחר שהאגן התרגל לתנוחה מסויימת הוא מתקשה לעבור למצב עמידה. אלו כאבים חזקים מאוד ולרוב הרופאים לא מזהים את זה.

שחיקת שיניים - אולי לא שמת לב אבל בזמן הטיפול את שוחקת שיניים בעיקר כשהפציינט לחוץ, המתח שהמטופל יקפוץ בדיוק כשאת עם צ'יזל קרוב ללשון שלו, גורם לך לשחוק שיניים ולכווץ את כל הגוף. אפקט השלווה שהריקוד נותן נשאר זמן רב אחרי. תנועות הגלים בריקוד והאנדופרינים המופרשים תוך כדי ריקוד מרגיעים את הגוף לזמן רב. מזכיר לכן חוויה דומה? לא בכדי כשאומרים ריקודי בטן חושבים מיד על הסקס.ולא רק לגברים, גם נשים חוות הנאה דומה מעצם הריקוד.

חברה יקרה, אם את רוצה להמשיך לעבוד במקצוע, לתת את כולך ולהשאר עם כולך אז צאי לדרך בצעדי מחול אל חוג ריקודי הבטן הקרוב.

גם_שינניות_צריכות_להנות.jpg

"...החזרתי חיים לגוף ולנשמה. משם הדרך להופיע היתה קצרה"

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts